Mega Hair Trans Saç Ekimi
İletişim Hattımız

+90 532 374 32 95

Detaylı Bilgi İçin Whastapp'dan
Fotoğraf Gönderebilirsiniz.

Saç Dökülme Nedenleri

Doğru Adres, Doğru Bilgi ve Doğru Fiyat için tıklayın.
+90 (532) 374 32 95

Saç Dökülme Nedenleri - Androjenik Allopecia (ErkeksiSaçsızlık) 

   Erkeksi saçsızlık denilen Androjenik Allopesinin oluşumu insan genetiğinin ve hormanlarının yapısı ile ilgilidir.Tamamen hormonlarımızın etkisiyle ve müdahalesi söz konusu olmayan bir organ kaybıdır. Çünkü saç köklerinin her biri kendi başlarına işlev gören organlar olarak adlandırılmaktadır.

   Genellikle erkeklerde tepe ve alın kısmında saç kökü kaybı nedeniyle saçsızlık veya saçlarda bariz seyrelme görülürken ense üzerinde, iki kulak arsında saç kökü kaybı oluşmamakta ve sık saçlı bir doku yapısı bulunmaktadır. Buna halk arasında KRAL TACI adıda verilir. Bunun nedeni insan genetiğinde iki tip saç kökü yapısı bulunmasındandır.

   1.tip saç kökü karakteri dökülme özelliği taşır ve alın üzerinde tepede bulunur. Bu yapıda ki saç kökleri erkeklerde bulunan testesteronun (erkeklik hormonu) kanda yükselmesiyle dökülmeye başlar ve bir daha kesinlikle saç çıkmaz. Çünkü bu durum saç kökünü yok eder. Saç kökü kaybı oluşturduğu için saçlanmayı beklemek boşuna bir çabadır. Bu nedenle saç çıkarmak amacı ile hazırlanmış tüm ilaç ve losyon tipi uygulamalar anlam kazanamaz. Her bir saç teli aynı zamanda bir saç köküdür. Kök olmadığı zamanda saçın uzaması söz konusu olmaz. Tamamen hormon ve genetik biçimlenme ile ilişkili olduğundan müdahale edilmesi başka riskler taşımaktadır. Medikal tıp alanı bu konuda hazırlanmış herhangi bir ilacı hormonal dengeyi bozma riskinden dolayı önermemektedir. Bu durum birinci tip saç kökü için geçerlidir.   2.tip genetik yapıya sahip olan saç kökü ise testesteron hormonu yükselmesinden etkilenmemekte ve bu nedenle dökülme özelliği taşımamaktadır. Tüm bu olumlu yapısından dolayı saç kökü transplantasyonu (nakkli) işleminden sonra herhangi bir dökülme olmamaktadır. Saç ekiminin başarısı bu genetik yapıdan dolayıdır. Saç ekimi genetik olarak dökülme özelliği olan saç köklerinin saç kökü kaybı (saçsızlık) oluşmuş alanlara naklini içerir, işlemin esası budur.

   İşlemin esasına uygun olarak kaybolan saç köklerinin olduğu açılmış yada seyrelmiş alanlara dökülme özelliği olan ve ense üzerindeki iki kulak arasından alınan saç kökleri nakledilir. İki kulak arasında ense üzerinden dökülmeme özelliği olan 2.tip saç köklerinin bulunduğu uzun ince bir doku parçası alınır, alınan doku parçasının yeri estetik dikiş (sütur) ile kapatılır. Bu bölgede ince dantel ipliği kalınlığında bir iz kalır. Bu da üzerinden saçlar çıkınca kapanır.

   Alınan bu doku parçasından saç köklerinin canlı kalma özelliği gözetilerek steril şartlarda doku tek veya ikili üçlü köklere ayrılır. Bu tek saç köküne ayrılmış doku parçasına (micro graft) ikili, üçlü saç köküne ayrılmış doku parçasınada (mini graft) denir. İşlemin bu kısmında en önemli konun ayrılan saç kökü graft´lerinin (parçalarının) canlı olmasıdır. Çünkü işlemimiz tam anlamıyla canlı saç kökü naklidir. Hiçbir suni metaryal söz konusu değildir. Kişinin kendi canlı saç kökü yine kendi üzerinde yer değiştirmesi ile ifade edilebilir. Bu nedenle doku nakli kendi dokusu ile yapıldığından herhangi bir doku reddi reaksiyonu göstermez. Saç naklinin hiç bir yan etkisi yoktur. Yaptığımız işlemde saç nakli ekibinin becerileri ile micro graft sistemi esastır. Çalışma micro dokuların yine microsaç kanallarına ekimini içerir. Daha önceden bahsettiğimiz gibi işlem steril ve hijyenik çalışma ile yapılır. Bu saç nakli ekibimizin çalışma prensibidir

Saç Ekimi Merkezi

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!

Mega Hair Trans
SİZİ ARAYALIM!
Mega Hair Trans
Whastapp'dan Fotoğraf Gönderebilirsiniz.
Whatsapp Butonuna Tıklayarak Saç Ekim Merkezimize Hemen UIaşıp 1 Dakika İçinde Fiyat alabilirsiniz. BURAYA TIKLAYINIZ WhatsApp
Mega HairTrans
Çevrimiçi
Mega HairTrans
Saç Ekimi hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki WhatsApp Sohbet butonuna tıklayarak sorabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı Whatsapp ile gönderin anında ücretsiz analiz yapalım.
10:20
Whatsapp Sohbet
ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ